NIEDZIELA, 16 LISTOPADA 2018 g. 12.00 "JEDEN - WIELE" Karolina Cicha


Na kilka dni przed oficjalną premierą płyty "JEDEN - WIELE" Karolina Cicha zagra solowo kilka utworów z tego albumu. Koncert odbędzie się w mistycznym podziemiu naszego kościoła. W samo południe, gdy parafianie będą opuszczać kościół po niedzielnej sumie - udajcie się do mrocznych podziemi kościoła. Wstęp wolny
godz. 12.00
PS. Proboszcz obiecał zagrać gościnnie na suzafonie!

KAROLINA CICHA
Jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.

Album „Jeden-wiele” to zbiór najradośniejszych i najjaśniejszych pieśni, które można usłyszeć w świątyniach na Podlasiu, gdzie od wieków współegzystują obok siebie różne religijne tradycje. Ta płyta to połączenie tej bogatej mozaiki w jeden spójny program, w którym wszystkie religie przemawiają niejako jednym głosem. Całość dopełniają języki sakralne, m.in cerkiewno-słowiański, łacina, arabski, hebrajski i polski. Obok katolickich skarbów muzyki sakralnej słyszymy tu tradycyjne pieśni ku chwale Boga innych tradycji Religii Księgi: prawosławną pieśń z Liturgii świętego Bazylego; staroobrzędową pieśń z Irmologiona Supraskiego z XVI wieku, suficki poemat Rumiego z XIII wieku czy hebrajską pieśń mistyka Elazara Azikri z XVI wieku. Muzyka to język epifanii, który pozwala na porozumienie ponad różnicami doktryn.
.........................
Karolina Cicha
karolinacicha.eu
tel: +48 505539120

https://youtu.be/Ohv7w_AkDf8

https://www.youtube.com/watch?v=Zc2BrSif3qw
https://www.youtube.com/watch?v=74YSi1Yvoaw
https://www.youtube.com/watch?v=LDHY4jsBh6o

Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Karolina-Cicha/286729828059263?ref=tn_tnmn

NIEDZIELA, 16 LISTOPADA 2018 g. 12.00  "JEDEN - WIELE" Karolina Cicha