Stare aktualności

W niedzielę, 7 października obchodzimy Dzień św. Franciszka, Dzień lasu Bielańskiego.
o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. a o godz. 12.00 zapraszamy na leśną biesiadę. Gra kapela Janusza Prusinowskiego. Jeździmy bryczką od tramwaju do kościoła. Można również pojeździć na osiołku. Dzieci niech przyniosą marchewkę dla osiołka. Obchodzi swoje imieniny.

W niedzielę, 16 września, 2012, o godz. 12.00 otwieramy wystawę rzeźb Krzysztofa GRODZICKIEGO. Kuratorem wystawy jest Anna Mieczyńska. Wystawę można oglądać do 16 października w każdą niedzielę od 10.00 do 15.00.

    W niedzielę, 9 września na Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy uroczyście nowy rok szkolny.
DZIECIAKI NIECH PRZYNIOSĄ TORNISTRY, KSIĄŻKI, ZESZYTY itp.    Po Mszy św. Artur Dutkiewicz zagra na fortepianie mazurka pt. "Pożegnanie jerzyków". Taniec - Tereska Żurowska. Jerzyki po 15 sierpnia  odleciały na południe Afryki. Wrócą na Bielany na wiosnę 2012. 1 maja.    W niedzielę, 26 sierpnia o godz. 12.00 miejscowy proboszcz wystawi cztery zdjęcia Tomasza Szukalskiego. PERFORMANCE
Do tych zdjęć Artur Dutkiewicz zagra na czarnym Steinway'u  "Czemu cieniu odjeżdżasz..."

Prawdopodobnie proboszcz zagra taż na suzafonie dźwięk B!!!!!
Wystawa potrwa do godz. 13.00.
                                                     -zapraszam    W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 11.00 będą dziękować za 40 lat istnienia wspólnoty "Wiara iświatło"


    W niedzielę, 12 sierpnia, o godz. 11.00 we Mszy św. wezmą udział dzieciaki z Tomska na Syberii. homilię wygłosi ks. Marek. Wniebowzięcie NMP wypada w środę, 15 sierpnia. Msze o 11 i 13. Wieczorną Mszę św. o godz. 18.000 odprawi Kardynał Nycz. Będziemy świętować 40-lecie Wiary i Światło. Wspólnoty będziemy gościć na Bielanach w niedzielę, 19 sierpnia o 11.00.

  Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podpisali wspólnie na Zamku Królewskim w Warszawie przesłanie obu Kościołów, katolickiego i prawosławnego, wzywające do polsko-rosyjskiego pojednania.
(PEŁNY TEKST POROZUMIENIA W ZAŁĄCZNIKU NA DOLE)
Celem dokumentu - jak podkreślają hierarchowie - "nie jest rozwiązywanie bolesnych kart historii Polski i Rosji, istotną kwestią jest natomiast, by zapoczątkować dialog".veturilo.waw.pl
    Na Bielany, do kościoła, możemy dojechać rowerem miejskim. Przy Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego i Dobrym Miejscu na ul. Dewajtis jest prawie sto miejsc parkingowych. Za 20 minut jazdy nic nie płacimy. Trzeba się tylko zarejestrować w internecie. veturilo.waw.pl Za czas wypożyczenia od 21 minut do godziny zapłacimy złotówkę. Druga godzina kosztuje 3 zł, trzecia – 5 zł, a każda następna – 7 zł. Na ulicach w centrum Warszawy, na Ursynowie i na Bielanach pojawiło się 55 stacji, w których dostępnych jest 1000 rowerów. Docelowo do dyspozycji warszawiaków będzie ponad 2100 pojazdów w 127 stacjach. Przesiadamy się na rowery!!!! -proboszcz .

17-19 sierpnia 2012 „Wiara i Światło” świętowała na Bielanach  swoje czterdzieste urodziny
Ruch „Wiara i Światło” tworzą wspólnoty, w których centrum są ludzie upośledzeni umysłowo, ich rodziny i przyjaciele. Istotą duchowości ruchu jest spotkanie z Jezusem obecnym w słabych i ubogich. Dzieło powstało we Francji podczas pielgrzymki osób niepełnosprawnych w 1971 r. do Lourdes zorganizowanej przez Jeana Vanier (ur. 1928) i Marie-Hélene Mathieu. Pierwsze wspólnoty w Polsce założyli w 1978 r. Teresa Breza, matka niepełnosprawnej dziewczynki we Wrocławiu, oraz studenci UW w Warszawie – Marcin Przeciszewski, Agnieszka Grzegorczyk, Joanna Puzyna.
Do wspólnot ruchu należą świeccy i księża. Na świecie jest ok. 1,3 tys. wspólnot w blisko 70 krajach. W Polsce działa 157 wspólnot, podzielonych na cztery strefy (centralną i wschodnią, południową, północną, zachodnią). Każda wspólnota liczy ok. 30-40 członków.