Wycinki prasowe

Imponujący zwierzyniec przy kościele Kamedułów przedstawia ks. Wojciech Drozdowicz
Wiele osób zdziwiło się wczoraj, że sklepy były nieczynne. Bo kto jeszcze pamięta, co świętujemy w Zielone Świątki? Nasz reporter sprawdził to u warszawskich kamedułów.
Piękne bożonarodzeniowe szopki przy kościołach warto zobaczyć z całą rodziną.
Podczas mszy świętej ksiądz Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii w Lasku Bielańskim, wystąpił z apelem do wiernych by w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie wyłączyli telewizory, a najlepiej usunęli je z pola widzenia w domu.
Tylko tu, w parafii bł. Edwarda Detkensa, ksiądz niczym Chrystus wjeżdżający do Jerozolimy prowadzi procesję siedząc na osiołku.
Już za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, na wieży pokamedulskiego kościoła w Lasku Bielańskim, otworzy się okno, a w nim ukaże się... Pan Wołodyjowski.
Od połowy marca br. w Lasku Bielańskim działa ścieżka biegowa Nike. Ideą naszej ścieżki jest aktywne i miłe spędzanie wolnego czasu, a przez to podniesienie wydolności organizmu, ogólnej sprawności oraz kształtowanie idealnej sylwetki ciała.
Jan Komasa o swoich inspiracjach rodem z praskich zaułków i korytarzy PKiN-u.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bielańskiego ratusza.
Kleryk Jarek Januszewski wakacje spędza w kościele pokamedulskim. Do jego obowiązków należy karmienie osła Franka.
Obrońcy przyrody protestują przeciwko budowie parkingu w Lasku Bielańskim. Proponują, by miejsce do postoju powstało od strony Wisłostrady.
Barwny korowód z palmami na Bielanach prowadzony przez księdza na osiołku upamiętnił wjazd Jezusa do Jerozolimy.
Wiesław Komasa dopatrzył się w "Na dnie" Gorkiego pewnego wymiaru duchowego i głównie na nim zbudował swoją adaptację, a następnie przedstawienie. Trzeba przyznać, że ta autorska adaptacja Komasy jest dość odważna, jeśli chodzi o interpretację utworu, jego wymowę ideową, chrześcijańską czy rozłożenie akcentów.
Ksiądz Wojciech Drozdowicz z kościoła pokamedulskiego w Lesie Bielańskim Cwetsch doglądają osła, który od września zamieszka w parafii.
Słynący z pomysłowości ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz kościoła pokamedulskiego, znów poprowadził procesję w Niedzielę Palmową jadąc na osiołku Franciszku.
Na jego mszy nikt nie ziewa, nie czyta ukradkiem kolorówek, nie ucieka. Nawet zimą, przy 20-stopniowym mrozie, u księdza Wojtka jest tłum. A kościół ogrzewany nie jest.
Katolicy mogą już nie tylko zobaczyć w Warszawie żywą szopkę, ale i na żywo podziwiać ją za pośrednictwem sieci www.
Powrót Ewy Błaszczyk - dawno nie oglądanej w głównej roli - okazał się sukcesem aktorki, jej partneró i inscenizacji. Zbigniew Brzoza wystawił "Więź" brytyjskiej autorki Rony Munro. Jej tematem jest odzyskiwanie wzajemnego zaufania między matką a córką, po piętnastu latach niewidzenia.